LAREMID 2MG - 10 tabletek

  • Kod: 66
  • W magazynie: 5 szt.
  • Jest Jest
  • Producent: Polfa Warszawa S.A.
  • Cena: 5,99 zł
  • szt.

Lek OTC.

Działanie:
Substancją czynną leku jest Loperamid. Substancja ta działa przeciwbiegunkowo poprzez hamowanie perystaltyki jelit. Laremid zwiększa wchłanianie wody i elektrolitów, co prowadzi do zmniejszenia potrzeby i ilości wypróżnień. Lek nie ma wpływu na Ośrodkowy układ nerwowy.

Wskazania:
Objawowe leczenie biegunki o charakterze ostrym i przewlekłym. Lek ten stosuje się w celu zmniejszenia liczby stolców oraz ich objętości.

Przeciwwskazania:
Leku nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości (uczulenia) na substancje czynne leku (loperamid) bądź którąkolwiek z substancji pomocniczych. Bez konsultacji z lekarzem nie powinno się podawać leku dzieciom poniżej 6 roku życia. Lek jest również przeciwwskazany w leczeniu biegunek o charakterze bakteryjnym oraz u pacjentów z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego. Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią przed przyjęciem leku powinny skonsultować się z lekarzem.

Sposób użycia:
Dorośli i dzieci w wieku 6 lat i powyżej

W przypadku ostrej biegunki początkowa dawka - 2 tabletki (4 mg) dla dorosłych i 1 tabletka (2 mg) dla dzieci; następnie 1 tabletka (2 mg) po każdym kolejnym wolnym stolcu.
W przypadku przewlekłej biegunki początkowa dawka wynosi 2 tabletki (4 mg) na dobę dla dorosłych i 1 tabletka (2 mg) na dobę dla dzieci; tę początkową dawkę należy zmodyfikować aż do momentu uzyskania od 1 do 2 normalnych stolców na dobę, co zazwyczaj osiąga się poprzez stosowanie dawki podtrzymującej wynoszącej od 1 do 6 tabletek (od 2 do 12 mg) na dobę.
Maksymalna dawka w ostrej i przewlekłej biegunce wynosi 8 tabletek (16 mg) na dobę dla dorosłych; u dzieci dawka leku musi być dostosowana do masy ciała (3 tabletki/20 kg mc./dobę).

W przypadku gdy objawy nie ustąpią w przeciągu 48 godzin od zaczęcia stosowania leku należy skontaktować się z lekarzem.

Opakowanie: 10 tabletek

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 


Skład
Substancja czynna:2mg loperamidu chlorowodorku.
Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, powidon K-25, kwas stearynowy.