FLUCONTROL MAX tabletki

  • Kod: 3440
  • W magazynie: 5 szt.
  • Jest Jest
  • Producent: Aflofarm
  • Cena: 9,99 zł
  • szt.

Wskazania:

Lek przeciw objawom przeziębienia i grypy, przebiegających z gorączką, słabym lub umiarkowanym bólem obrzękiem błony śluzowej nosa z wytworzeniem wydzieliny.

Składniki:

1 tabletka zawiera: substancje czynne: paracetamol 650mg, chlorowodorek fenylefryny 10mg, maleinian chlorfenaminy 4mg. Rdzeń tabletki: powidon K 30, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian, Prosolv Easy tab SP: celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, sodu stearylofumaran, karboksymetyloskrobia sodowa A, otoczka tabletki: hypromeloza, hydroksypropyloceluloza, brąz HT (E155), czerwień koszenilowa (E124), Capol 1295 (wosk biały + wosk Carnauba)

Działanie:

Lek łagodzi ból i gorączkę, zmniejsza ilość wydzieliny z nosa, zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa.

Dawkowanie:

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 tabletka dziennie, w razie konieczności dawkę można powtarzać, lecz nie częściej niż co 4-6 godzin. Nie stosować więcej niż 6 tabletek w ciągu doby.

Przeciwwskazania:

Uczulenie na którykolwiek ze składników leku, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, nadciśnienie tętnicze, ciężka choroba serca lub tętnic (taką jak choroba wieńcowa lub dławica piersiowa), tachykardia, zaburzenia rytmu serca, nadczynność tarczycy, jaskra, leczenie lekami z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (IMAO), dzieci poniżej 12 roku życia, kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Dodatkowe informacje:

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.